Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
-MHP Edirne Milletvekili adayı -"Seçim sonuçları analizi yaptığınızda kırsaldaki oyları ayrı toplayın ve kırsalda toplanan seçmen sayısına bölün Milliyetçi Hareket Partisi birinci parti çıkacaktır"

EDİRNE (AA) - MHP Edirne birinci sıra milletvekili adayı Gürsel Şimşek, "Seçim sonuçları analizi yaptığınızda kırsaldaki oyları ayrı toplayın ve kırsalda toplanan seçmen sayısına bölün Milliyetçi Hareket Partisi birinci parti çıkacaktır" dedi.

Şimşek, kentteki bir restoranda düzenlenen toplantıda, MHP teşkilatlarının tüm Türkiye 'de seçimleri başarıya ulaştırmak için elinden geleni yaptığını söyledi.

Seçimler için geri sayımın başladığını hatırlatan Şimşek, şunları kaydetti:

"Bundan 10 gün sonra 7 Haziran'da millet sandığa gidecek ve kararını verecek. Tabi ki sandığa gitmeden önce de Milliyetçi Hareket Partisi'nin tüm Türkiye'de düzenlemiş olduğu mitingleri de hep birlikte izliyoruz ve gurur duyuyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Pazartesi günü yani 1 Haziran'da saat 11.30'da İstasyon Meydanı'nda halka hitap edecek. Öncelikle bunu duyurmak istiyorum. Çünkü partimiz Edirne'de de bir miting düzenleme kararı almıştı bunu da seçimin son günlerine bıraktı. Bu bizim için önemliydi. Çünkü 1 Haziran'da yapılacak olan bu miting, aynı zamanda gelecek olan başarının ve zaferin işareti olacaktır."

Şimşek, seçimlerin Edirne'de Milliyetçi Hareket Partisi lehine sonuçlanacağını ifade etti.

MHP Edirne teşkilatının seçimlere yaklaşık 6 aydır yoğun şekilde hazırlandığını belirten Şimşek, "Aslında biz seçim çalışmalarına 29 Temmuz 2013 tarihinde başladık. Geçen yıl yapılan belediye seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine girerken aslında bu seçimlere hazırlıktı. Biz tüm teşkilatımızla uzun zamandan bu yana 7 Haziran'da yapılacak seçimlere hazırlanıyoruz" diye konuştu.

Seçim çalışmaları kapsamında 256 köyü ziyaret ettiklerini belirten Şimşek, şöyle devam etti:

"Bu kadar köyü gezen ve dolaşan tek siyasi partiyiz diyebilirim. Gitmediğimiz hiçbir yer, ulaşmadığımız hiçbir nokta kalmadı. Çünkü çok uzun zamandan bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 7 Nisan'dan bu yana Edirne'yi gezmek çok kolay değildir. Buna çok önce yani ocak ayında başladık. Biz bu rahatlığı şu anda duyuyoruz. Çalışmalarımızın ana merkezi köyler oldu. Kırsaldaki seçmenin daha fazla bilinçlendirilmesi gerekiyordu.

Geçtiğimiz seçimlerde kırsaldaki seçmen çok fazla düşünmeden kendisine sunulan vaatleri direk kabul ederek oy kullandı. Kırsaldaki seçmenin sağlıklı bir seçime gidebilmesi için önceden konuların kendisine izah etmemiz lazımdı. Kırsalda yaptığımız çalışmalar sonucunda şunu size açıkça söyleyebilirim. Seçim sonuçları analizi yaptığınızda kırsaldaki oyları ayrı toplayın ve kırsalda toplanan seçmen sayısına bölün Milliyetçi Hareket Partisi birinci parti çıkacaktır." 

Şimşek, köydeki seçmenin tarım politikalarından yararlanamayarak fakirleştiğini belirtti.

Hayatından memnun olmayan vatandaşın köyden göç ettiğini aktaran Şimşek, 7 Haziran seçimlerinde MHP'nin birinci parti çıkacağını kaydetti.

Toplantıya MHP Edirne ikinci sıra milletvekili adayı Şennur Yıldırım, MHP Edirne üçüncü sıra milletvekili adayı Sefer Cem Elkut ve partililer katıldı.