Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İriş: - "Bu seçimlerin inşallah huzur ve barış içerisinde geçeceğini umut ediyoruz"

EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, "Bu seçimlerin inşallah huzur ve barış içerisinde geçeceğini umut ediyoruz" dedi. 

İriş, trafiğe kapalı Saraçlar Caddesi'nde partisince düzenlenen "Çocuğunu Al Saadete Gel" etkinliğinde gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçiminin hayırlı olmasını diledi.

İki aydan daha uzun bir süre tüm partilerin dostane bir yarış sergilediğini belirten İriş, " Zaman zaman ufak tefek gerilimler olsa bile herkesin ülkenin iyiliği için, insanımızın mutluluğu için, evlatlarımızın geleceği için mücadele ettiğine inanıyoruz" diye konuştu.

Saadet Partisi'nin seçimlere bir ittifak içerisinde hazırlandığını hatırlatan İriş, şunları kaydetti:

"Milletvekili adaylarımızın belirlenmesinden sonra bütün sandıklarda Türkiye çapında sandık baş müşahitlerimizi belirledik. Yüzde 90'ın üzerinde sandık müşahitlerimiz var. Müşahit arkadaşlarımıza gerekli teknik eğitimleri verdik. Görevleri nelerdir, ne yapacaklar, sorumlulukları nelerdir, bunların eğitimleri verildi. Sonuç itibarıyla bugün dağılımları yapıldı. Dolayısıyla seçim gününde herhangi bir sıkıntı veya zorluğun olacağını düşünmüyoruz. Çünkü her partinin iyi kötü temsilcisi var. Bizlerin de var. Bu seçimlerin inşallah huzur ve barış içerisinde geçeceğini umut ediyoruz."

Partililer, etkinlik kapsamında çocuklarıyla birlikte kırmızı beyaz balonları havaya bıraktı.