Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
-AK Parti Edirne Eski İl Başkanı Sezen, milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yaptı

EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne Eski İl Başkanı Rafet Sezen, 1 Kasım Genel Seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı. 

Sezen, partisinin il başkanlığına gelerek, AK Parti Edirne İl Başkan Vekili Yasemin Meral'e belgelerini verdi ve adaylık başvurusunu gerçekleştirdi.

Sezen, başvurusunun ardından il başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı açıklamada, AK Parti il başkanlığı görevinden milletvekilliği aday adaylığı için istifa ettiğini söyledi.

Yaklaşık 15 ay görevde bulunduğunu aktaran Sezen, şunları kaydetti:

"İşimi elimden geldiğince en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Çevremdeki insanları üzmemeye özen gösterdim. İnsanız hatalarımız, eksiklerimiz olmuştur. Ama elimden geldiğince Edirneli dostlarıma, Edirneli hemşehrilerime, Edirneli arkadaşlarıma AK Parti'nin iktidarında yapılabilecek hizmetlerde destek vermek için elimden gelen gayreti sarf ettim. Tabi her şeyin olması mümkün değil. Siyaset bütün sorunların çözüleceği makam da değil. Ama mümkün olduğunca partiye üye olsun olmasın tüm insanımıza hizmet vermek için gayret ettik. Elimizden gelen oydu. 18 Eylül akşamı milletvekili adayları belli olacak. Allah hakkımda nasıl hayırlıysa onu nasip etsin. Olması hayırlıysa olması, olmaması hayırlısıyla olmaması yönünde inşallah bir karar çıkar.

60 yaşına giriyorum. Bu yaşa kadar iyi bir ömür geçirdim. Bundan sonra da Allah anlımıza leke sürmeden mahcup olmadan bu hayattan göçmeyi nasip eder inşallah. Hayatımızın sonuna kadar da insanımıza hizmet etmek bizim için bir görevdir."

Edirne'de çeşitli sıkıntıların olduğunu aktaran Sezen, "Edirne'de birlik beraberlik yönünde sıkıntılar var. İnşallah bize nasip olursa milletvekili olmak, ondan sonra Edirne'de birlik beraberlik içerisinde eksik olan şeyleri tamamlamak için el birliğiyle bütün Edirneliler olarak birlikte görev yapmak isterim" diye konuştu.

Sezen, AK Parti İl Başkanlığı görevi süresince katkılarından dolayı herkese teşekkür etti ve helallik istedi.

Sezen'e konuşmasının ardından AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kerem Arda çiçek taktim etti.