Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Edirne İl Başkanlığı birlik ve dayanışma toplantısı düzenledi

EDİRNE (AA) -   CHP Edirne İl Başkanlığı birlik ve dayanışma toplantısı düzenledi.

CHP Edirne milletvekili ve 1. sıra milletvekili adayı, Okan Gaytancıoğlu bir restoranda düzenlenen toplantıda, seçimlere çok az bir süre kaldığını hatırlattı.

Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliği ihtiyaçları olduğunu anlatan Gaytancıoğlu, seçimlerde Edirne'den 3 milletvekili çıkarmak istediklerini vurguladı.

1 Kasım'da tarih yazacaklarını öne süren Gaytancıoğlu, ''13 yıldan beri adeta bizim eksenimizi değiştirerek yöneten bir partiyi de tarihe gömeceğimizi biliyorum. Bu birlik ve beraberlik bizde olduktan sonra bunu başaracağımıza kesinlikle eminim'' diye konuştu.

CHP Edirne milletvekili ve 2. sıra milletvekili adayı Erdin Bircan ise hep birlikte çalışarak 1 Kasım'da CHP'yi iktidara taşıyacaklarını  belirtti.

Edirne'den 3 milletvekili çıkarmak için çalışacaklarını anlatan Bircan '' Üç milletvekili buradan çıkmaması için önce bizim hata yapmamamız gerekiyor. Biz hata yapmadan gidersek buradan 3 milletvekili hazır arkadaşlar'' dedi.

CHP Edirne 3. sıra milletvekili adayı Gürkan Güneser de ülkenin içinde bulunduğu ''başarısız'' durumdan iktidarın sorumlu olduğunu savunarak hep birlikte çalışarak seçimlerde CHP'yi layık olduğu yere taşıyacaklarını söyledi.

- ''Örgütü sadece alkışlayıp, önünde saygıyla eğilmek gerekir''

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da 7 Haziran seçimlerinde, CHP Edirne il örgütünün başarılı bir performans ortaya koyduğunu belirtti.

Seçimlerde üye sayılarının 14 katı kadar oy aldıklarını ifade eden Gürkan, ''Üye sayımız 10 bin, seçimlerde 141 bin oy aldık. Siyasette başarı ölçüsü kazanmaktır. Oy oranını daha ileri taşımaktır. Eğer bu örgüt 7 Haziran'da, yüzde 54 oy oranıyla,  Cumhuriyet Halk Partisi 'ne Türkiye 'de en yüksek oyu almışsa, o örgütü sadece alkışlayıp, önünde saygıyla eğilmek gerekir. Bende alkışlıyorum.''

CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt ise parti için çalışmayanların her zaman karşısında olacağını belirterek genel merkezlerinin belirlediği ''Önce Türkiye'' sloganının hakkını vermek için çalışacaklarını vurguladı.