Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Edirne milletvekili adayı Ali Demirkıran, 1 Kasım seçimleri kapsamında kentte ziyaretlerde bulundu.Demirkıran, esnaf...

EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Edirne milletvekili adayı Ali Demirkıran, 1 Kasım seçimleri kapsamında kentte ziyaretlerde bulundu.

Demirkıran, esnaf ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, esnafın müşteri yolu gözlediğini belirtti.

Esnafın ayakta durmakta zorluk çektiğini dile getiren Demirkıran, şöyle devam etti:

"Bir taraftan döviz fiyatlarının aşırı yükselmesi, faizlerin yükselmesi, diğer taraftan AVM'ler birçok esnafımızı kepenk kapatacak duruma getirdi. Yeni açılan her AVM'ler 150 - 200 esnafımızın işini kaybetmesine sebep oluyor. Bizim iktidarımızda her şeyde denge sağlanacak, güçlü güçsüzü ezmeyecek. İthal edilen ürünlerin ülkemizde üretilmesini sağlayan  yatırımlara öncelik verilecek. Böylece döviz tasarrufu sağlanacak. Teşvik yasası yeniden düzenlenerek ihracat potansiyeli olan yatırımlara ve özellikle KOBİ'lere destek verilecektir. Esnafımız ve KOBİ'ler için ticaret ve sanayi odalarının daha etkin ve verimli projeler üretmesini teşvik edeceğiz. Koordinasyon ve planlama Merkezleri oluşturarak verimli ve etkili yatırım ve üretim modelleri geliştirilecektir."