Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Edirne milletvekili adayı Ali Demirkıran, seçim çalışmalarına devam ediyor.Demirkıran, Edirne Ticaret...

EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Edirne milletvekili adayı Ali Demirkıran, seçim çalışmalarına devam ediyor.

Demirkıran, Edirne Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Özay Öztürk ve ETB Meclis Başkanı Fedai Canım'ı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından borsada canlı hayvan satışlarını da izleyen Demirkıran, burada yaptığı konuşmada, siyasetin görevlerinden birinin üretimin önünü açmak olduğunu söyledi.

Tarım ve hayvancılık politikasının doğru olmadığını öne süren Demirkıran, şunları kaydetti:

"Son elli yılda çiftçimizin ve hayvan bakıcımızın yüzü iki defa güldü. Bunlardan birincisi 1974'te kurulan  CHP - MSP koalisyon hükümetinde Tarım Bakanlığı Milli Görüş'ün o zamanki temsilcisi MSP'nindi. O zaman hayvancılıkta, çiftçilikte insanımız emeğinin karşılığını fazlası ile almış, Türkiye buğday ihraç eder duruma gelmişti. Bugünse tahıl, hatta saman ithal eden zihniyet çiftçimize adeta diz çökmüştür.

Çiftçi ikinci defa 1996 - 1997 yıllarından Erbakan başbakanlığında kurulan Refahyol hükümeti döneminde güldü. Ülkemizin doğru tarım ve hayvancılık politikalarına ihtiyacı var. Refahyol hükümeti Edirne'de damızlık hayvan yetiştirme konusunda ciddi bir girişimde bulunmuştu. Daha sonra maalesef bu kuruluş gayesine uygun işletilmedi."