Genel seçimin ardından

Genel seçimin ardından
Genel seçimin ardından
EDİRNE (AA) - 1 Kasım Genel Seçimleri sonucu AK Parti Edirne Milletvekili seçilen Rafet Sezen, 1 Kasım Genel Seçimleri sonucunda Türkiye'nin önünün...

EDİRNE (AA) ? 1 Kasım Genel Seçimleri sonucu AK Parti Edirne Milletvekili seçilen Rafet Sezen, 1 Kasım Genel Seçimleri sonucunda Türkiye'nin önünün açıldığını belirtti.

Sezen, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimin hayırlı olmasını diledi.

Türkiye'nin vizyonlarının yerine oturacağını ifade eden Sezen, şunları kaydetti:

 "Türkiye'nin önü açıldı diye düşünüyorum. Türkiye için 2023, 2053 ve 2073 vizyonu yerine oturacaktır diye düşünüyorum. Türkiye son 13 yıldır iyi bir şekilde yoluna devam ediyordu 2013'den bu tarafa bir sekteye uğratılmaya çalışıldı. Ama bu seçimle birlikte inşallah Türkiye'nin 2023 vizyonuna ulaşması çok daha sağlıklı olacaktır. Ben ülkemize ve insanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Çünkü dünyanın her yerinde Türkiye'ye bakan ülkeler var komşularımız var.

Özellikle Balkan ülkeleri var. Hiç kimse diyemez ki bizim soydaşlarımız Türkiye'de kaos olsun. Onlar bizden çok daha üzülüyorlardır. Bu istikrar sonucu inşallah Türkiye'nin dünyadaki yolunu da açmış olacak. Hep birlikte bu seçimin sonucu gördük. Milletin verdiği karara herkes saygı duymak zorunda Edirne'de ne olursa olsun birlik beraberliği yakalayarak, hiçbir siyasi parti ayrımı yapmaksızın diğer siyasi parti arkadaşlarımızla el ele gönül gönüle Edirne'ye hizmet etmek için elimizden geleni her türlü çabayı sarf edeceğiz. Tüm teşkilat üyelerime şükranlarımı sunuyorum. Seçim boyunca beni manevi bir şekilde destekledi. Sonuçta ben de teşkilattan gelen biriyim. İl Başkanlığı dönemim de de gayet iyi ilişkiler içerisinde bulunduk. Çok şükür bugün iyi bir sonuca ulaştık."