Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Edirne milletvekili adayı Refet Sezen, muhtarlarla bir araya geldi

EDİRNE (AA) -  AK Parti Edirne milletvekili adayı Refet Sezen, muhtarlarla bir araya geldi.

Sezen, DSİ Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda, 1 Kasım seçimlerinin Türkiye 'nin geleceği açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Kendisininde çiftçilik yaptığını, ekmeğini topraktan kazandığını aktaran Sezen, çiftçilerin sorunlarını da çok yakından bildiğini belirtti.

Sezen, çiftçilerin yaşadığı çeltik fiyatlarıyla ilgili  soruna ilişkin ''Ben 60 randıman çeltiğin en az bin 700 lira olması için talepte bulundum. Bunun altındaki rakamın çiftçiyi üzeceğini belirttim. Ofis ve bakanlık bu fiyatı yüksek buldu. Son sözü sayın Başbakanımız söyleyecek. Ben bu konuda umutluyum. İnşallah bu sorun bir kaç gün içinde çözülecektir'' dedi.

Seçimlerin ardından milletvekili olası halinde Edirne'de birlik ve beraberliği, kardeşliği savunmak için elinden gelen her türlü gayreti göstereceğini vurgulayan Sezen, konuşmasına şöyle devam etti:

''Edirne yıllardır ne yazık ki birlik ve beraberli çok yakalayamadı ve ortak akıl oluşturamadı. Ben inşallah bu konuda siyasi ayrım yapmadan seçimlerden sonra oturup tüm taraflarla kentimiz için neler yapılmalı, hangi projeler üretilmeli bunların üzerinde çalışacağız. Edirne'nin önünü açmak istiyorum. Bu konuda da sevgili muhtar arkadaşlar sizlerden manevi destek istiyorum. Bizi meclise güçlü gönderirseniz kentimize çok daha fazla yatırımlarında geleceğini bilmenizi istiyorum''