Girişimcilik kursu devam ediyor

Girişimcilik kursu devam ediyor
Girişimcilik kursu devam ediyor
EDİRNE (AA) -  Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, KOSGEB Edirne İl Müdürlüğü ve İşkur Edirne İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen...

EDİRNE (AA) -  Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, KOSGEB Edirne İl Müdürlüğü ve İşkur Edirne İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen uygulamalı girişimcilik kursu devam ediyor.

Yapılan mülakat sonrası, aralarında öğretmen, ziraat mühendisi, gazeteci, emekli, işsiz ile değişik meslek gruplarından 25 kişi düzenlenen kursa katılmaya hak kazandı.  Kurs, Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'ndeki konferans salonunda Eğitmen Yasin Akkuş önderliğinde başladı.

Girişimcilerin desteklenmesi ve başarılı işletmelerin kurulması amacıyla düzenlenen kursta eğitmen Akkuş, kursiyerlere, KOSGEB ile hibe ve krediler hakkında bilgiler veriyor. 7 Aralık Pazartesi günü başlayan kurs 17 Aralık Perşembe günü sona erecek. Eğitime katılanlara KOSGEB tarafından uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifikası verilecek. 

Sertifika sahibi girişimci adayları yeni işyeri kuracakları zaman hazırlayacakları iş planı ile KOSGEB'e başvurduklarında 30 bin liraya kadar hibe ve 70 bin TL faizsiz kredi imkanına hak kazanacak.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, düzenlenen girişimcilik eğitimleri ile girişimci adaylarına KOSGEB'in imkanlarından yararlanma fırsatı sağlandığını belirtti.

Kursun dolaylı olarak Edirne ekonomisine de katkısı olacağının altını çizen İnağ, "Yeni bir işyeri açacak olan girişimcilere önemli olanaklar sunan KOSGEB Edirne İl Müdürümüz Bedri Döngel'e de tüm girişimci adaylarımız adına teşekkür ederim. Düzenlediğimiz eğitimleri başarı ile tamamlayan girişimcilerimizin aldıkları eğitimin katkısı ile ticari hayatlarında başarılı olacaklarına inanıyorum. Özellikle katılımcılarımızın bayan girişimci ağırlıklı olması bizleri daha da sevindirmiş olup, bayanlarımızın da ekonomide yer almaları Edirne'mizin ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır" diye konuştu.

Edirne KOSGEB İl Müdürü Bedri Döngel de, Edirne ESOB ile işbirliği halinde düzenledikleri KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimleri sonucunda belge almaya hak kazanan girişimcileri KOSGEB olarak destek olacaklarını belirtti.

 Döngel "KOSGEB olarak Edirnemiz de faaliyet gösteren ticaret erbaplarına destek oluyoruz. Belirlenen destek programları çerçevesinde KOSGEB olarak bizde elimizi taşın altına koyuyoruz. Edirne ESOB ile işbirliği halinde düzenlediğimiz uygulamalı girişimcilik eğitimini başarı ile bitirip, Müdürlüğümüze iş planlarını sunacak girişimcilerimize destek olacağız" dedi.