''Gurbetçi yoğunluğu'' esnafın yüzünü güldürdü

''Gurbetçi yoğunluğu'' esnafın yüzünü güldürdü
''Gurbetçi yoğunluğu'' esnafın yüzünü güldürdü
EDİRNE (AA) - Yaz tatilini memleketlerinde geçirdikten sonra yaşadıkları ülkelere dönmeye başlayan gurbetçiler, Edirne'deki esnafın yüzünü...

EDİRNE (AA) - Yaz tatilini memleketlerinde geçirdikten sonra yaşadıkları ülkelere dönmeye başlayan gurbetçiler, Edirne'deki esnafın yüzünü güldürdü.

Edirne Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gurbetçilerin son durakları olan Edirne'de merkeze uğramadan yurt dışına çıkış yapmadıklarını belirtti.

Kentte yemek yiyip alışveriş yapan gurbetçilerin esnafın yüzünü güldürdüğünü anlatan Dinar, konuşmasına şöyle devam etti:

''Gurbetçilerimiz alış verişini yapıyor, yemeklerini yedikten sonra kentten ayrılıyorlar. Bu esnaflar açısından ve Edirne için büyük bir ekonomik  kazanç oluyor. Bundan 5-6 yıl öncesine kadar gurbetçiler şehir merkezine girmeden gidiyorlardı.  Ama şimdi bu son zamanlarda Edirne gerçekten çok büyük bir tanıtım atağına geçti. Bu tanıtım atağıyla birlikte artık dünyada Edirne'yi tanımayan bir yer kalmadı.''


  ETİKETLER:

  Yemek

  ,

  Alışveriş

  ,

  koruma

  ,

  edirne