Gürkan, Avrupa Parlamentosu'nda konuşma yapacak

Gürkan, Avrupa Parlamentosu'nda konuşma yapacak
Gürkan, Avrupa Parlamentosu'nda konuşma yapacak
-Gürkan, ''Open Days'' adlı programın gerçekleştirileceği Avrupa Parlamentosu'nda "Yerel Yönetimlerin AB'ye Giriş Sürecinde Üstlendikleri Rol" konulu bir konuşma gerçekleştirecek

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 12-15 Ekim 2015 tarihleri arasında Brüksel'de Avrupa Parlamentosu'nda gerçekleştirilecek olan 'Open Days' adlı programa katılacak.

Edirne Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 33 ülkeden 6 bin yerel seçilmiş ve atanmış yöneticinin katılacağı "Open Days" adlı etkinlikte Belediye Başkanı Gürkan,  "Yerel Yönetimlerin AB 'ye Giriş Sürecinde Üstlendikleri Rol" konulu bir konuşma gerçekleştirecek.

Belediye Meclisinin kararıyla yetkilendirilen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği'ne (SODEM) üye olan bir Belediye Başkanı olarak, Brüksel'e gidecek.

Brüksel'de Avrupa Parlamentosu'nda gerçekleştirilecek olan 'Open Days' adlı programa katılacak olan Gürkan, 14 Ekim Çarşamba günü 'Yerel Yönetimlerin AB'ye Giriş Sürecinde Üstlendikleri Rol' konulu bir konuşma yapacak. 

Açıklamada görülerine de yer verilen Gürkan, "Etkinlikte yerel idarelerin kendi aralarındaki işbirliği alanında son derece verimli bir iletişim ortamı oluşmaktadır. Etkinlik yerel ve kentsel gelişim projelerinin uygulanması, AB iş birliği olanaklarından yararlanılması konusunda karşılıklı olarak deneyimlerin aktarıldığı bir platform görevi görüyor. Brüksel'de düzenlenecek olan 12. "Open Days" 'in bu yılki sloganı 'Ortak Ekonomik Büyüme-İnsana Yönelik Akıllı Yatırım'. Etkinliğin teması ise, 'Bölgesel Stratejileri Uyumlulaştırmak, Kapasite Geliştirmek ve Bölgelerarası İşbirliği' olarak belirlendi" dedi.

Brüksel'de düzenlenecek olan bu etkinliğin kentin tanıtımına büyük fayda sağlayacağını vurgulayan Gürkan, "33 ülkeden 6 bin yerel seçilmiş ve atanmış yöneticinin katılacağı "Open Days' adlı etkinlikte Edirne'yi en iyi şekilde tanıtmayı hedefliyoruz. Edirne Belediyesi olarak hazırlayacağımız roll-up ile daha güçlü mesaj vererek, kentimizin tarihi, kültürel, ekonomik ve jeopolitik önemine vurgu yapacağız. Böylelikle hem AB yerel ve kentsel gelişim projelerinin uygulanması ve AB işbirliği olanaklarından yararlanılması konusunda deneyimler elde ederken, aynı zamanda 33 ülkenin temsilcilerinin yer alacağı etkinlikte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Edirne'yi uluslararası platformda tanıtma imkanı bulacağız" diye kaydetti.