Hakkari ve Iğdır'daki terör olayları

Hakkari ve Iğdır'daki terör olayları
Hakkari ve Iğdır'daki terör olayları
EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya, Hakkari Dağlıca ve Iğdır'da yaşanan terörü lanetlediklerini bildirdi.Kaya, yaptığı...

EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya, Hakkari Dağlıca ve Iğdır'da yaşanan terörü lanetlediklerini bildirdi.

Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye üzerinde kirli ve kanlı bir oyun oynandığını belirtti.

Bin yıl birlikte yaşamış insanların birbirlerine düşman edilmeye çalışıldığını aktaran Kaya, şunları kaydetti:

"Hakkari Dağlıca ve Iğdır'da yaşanan terörü lanetliyoruz. Bu tehlikeli oyunun hedefi, bin yıl birlikte kardeş olarak yaşayan insanları birbirine düşman ederek 'Büyük İsrail Projesi'ni uygulamaya geçirmektir. Ancak şu bilinmelidir ki, güvenlik güçlerimizin azmi, cesareti ve milletimizin kararlılığı karşısında hiçbir zaman karanlık emellerine ulaşamayacaklardır. Biz inanıyoruz ki, aziz milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe, basiret ve feraset ile her zaman olduğu gibi bu karanlık oyunu da yine boşa çıkaracaktır.

Millet olarak terör belasına karşı her zamankinden daha dikkatli olmamız gerekir.  Artan terörle mücadele edilirken, öte yandan da ülkemiz içinde nefret tohumları ekerek kardeş kavgası çıkarmak isteyenlere karşı verilecek en güzel cevap, inancımız doğrultusunda kardeşliğimizi daha da pekiştirmek olmalıdır."