Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları

Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları
Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları
-Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan: -"TGD olarak, Terör ve şiddetin geri dönülmez bir şekilde sona ermesi için, tüm toplum kesimlerini ve kurumları sağduyulu, sorumlu bir tutum ve söylem içinde olmaya davet ederken Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesindeki tüm sivil toplum kuruluşlarını sessiz kalmamaya ve yüksek sesle teröre karşı durmaya davet ediyoruz"

EDİRNE (AA) - Trakya Gazeteciler Derneği (TGD) kınama ve başsağlığı mesajı yayımladı.

TGD Başkanı Orhan Doğan, yayımladığı mesajda son günlerde artan şehit haberlerine Türk milletinin dayanacak gücünün kalmadığını belirtti.

Terör olaylarını lanetlediklerini, kınadıklarını ifade eden Doğan, terörün bitirilmesi için yetkilileri göreve davet etti.

Terörün sona ermesi için toplumun herkesiminin sağduyulu biçimde çaba sarf etmesi gerektiğine vurgu yapan Doğan, şunları kaydetti:

"Ocaklara ateş düşmesin analar ağlamasın, bebekler yetim ve öksüz kalmasın. Ülkemiz huzur ve güven ortamına hasret kalmasın. Terörü şiddetle kınıyor ve tüm lanetler onların üzerine olsun diyoruz.

TGD olarak, terör ve şiddetin geri dönülmez bir şekilde sona ermesi için, tüm toplum kesimlerini ve kurumları sağduyulu, sorumlu bir tutum ve söylem içinde olmaya davet ederken Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesindeki tüm sivil toplum kuruluşlarını sessiz kalmamaya ve yüksek sesle teröre karşı durmaya davet ediyoruz."

Doğan, TGD olarak şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diledi.