Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Dağlıca bölgesindeki hain saldırı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da protesto edildi

EDİRNE / KIRKLARELİ / TEKİRDAĞ (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da protesto edildi.

Edirne'de, Şükrü Paşa İlkokulu önünde toplanan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar, terör örgütü aleyhine slogan atarak Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. Burada saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve dua edildi.

Grup dağılırken HDP İl Başkanlığına yürümek isteyenler polis tarafından engellendi.

Polis, bir süre parti binası önünde güvenlik önlemi aldı.

- Kırklareli

Terör saldırısı, Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca beldesinde de protesto edildi. 

Belediye binası önünde ellerinde bayraklarla toplanan grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", Kaynarca şehidine sahip çık" şeklinde sloganlar atarak Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü.

Şehitler için saygı duruşunda bulunan grup, daha sonra İstiklal Marşı okudu. 

Burada grup adına basın açıklamasını okuyan Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Ramazan Övünç, silah ve savaşın konuşulduğu yerde barış, demokrasi ve özgürlükten söz edilemeyeceğini söyledi.

Türkiye 'nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Övünç, savaş çığırtkanlarına karşı sonuna kadar mücadele edeceklerini vurguladı.

Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

- Tekirdağ

Tekirdağ'da da sosyal medya üzerinden haberleşen vatandaşlar, Tuğlalı Park'ta bir araya geldi.

Ellerinde Türk bayrakları ve çeşitli dövizler taşıyan yaklaşık 2 bin kişi, Hükümet ve Muratlı caddelerinde sloganlar atarak yürüdü.

Çanakkale Şehitler Abidesi önüne gelen grup, burada saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Tekirdağ Askerlik Şubesi önüne gelen gruptakiler, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu  Mustafa Kemal Atatürk 'ün Gençliğe Hitabesi'ni okudu ve sessizce dağıldı.

Öte yandan kentte toplanan yaklaşık 200 motosikletli "teröre lanet" konvoyu düzenledi.

- Çorlu

Çorlu'da faaliyet gösteren S.S. Çorlu Öğrenci ve Personel Kooperatifi üyeleri de terör saldırılarını protesto için bir araya geldi.

Sürücüler, araçlarına Türk bayrağı asarak yaklaşık 250 araçlık konvoy oluşturup terörü protesto etti. Omurtak Caddesi üzerinden Atatürk Meydanı istikametine seyreden konvoya yol güzergahındaki vatandaşlar da destek verdi.