"Hamzadere Havzası'nın Geleceği" Konferansı

"Hamzadere Havzası'nın Geleceği" Konferansı
"Hamzadere Havzası'nın Geleceği" Konferansı
- İpsala Kaymakamı Özdemir: - "Diğer bölgelerle kıyasladığımız zaman Hamzadere Havzası'nın en büyük sorunu, sosyal değer üretememektir"

EDİRNE (AA) - İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir, "Diğer bölgelerle kıyasladığımız zaman Hamzadere Havzası'nın en büyük sorunu  sosyal değer üretememektir" dedi.

Özdemir, İpsala Ticaret Borsası'nda düzenlenen "Hamzadere Havzası'nın Geleceği" konulu konferansta yaptığı konuşmada, İpsala'nın çeltik üretiminin ana üssü olduğunu söyledi.

Üreticilerin belli bir ölçeğin üzerinde üretim yaptığını belirten Özdemir, "Hamzadere Barajı'nın yeni sulama imkanları olarak ele almaktan ziyade sadece ekonomik değil, sosyal boyutu da olan bir kalkınma hamlesi olarak görmeyi arzu ediyoruz.  Diğer bölgelerle kıyasladığımız zaman Hamzadere Havzası'nın en büyük sorunu sosyal değer üretememektir" diye konuştu.

Konferansta, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin ve Dünya gazetesi yazarı Rüştü Bozkurt konuştu.

Konferansa, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Yusuf Yörük, sulama birliği yöneticileri ve çeltik üreticiler birliği üyeleri katıldı.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Belediye

  ,

  sanayi

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  edirne