Hasta oğulları için yardım bekliyor

Hasta oğulları için yardım bekliyor
Hasta oğulları için yardım bekliyor
EDİRNE (AA) - Keşan ilçesinde yaşayan baba Yılmaz Satır (39), 7 yıldır Wilson hastası olan oğlu Tufan Satır (19) için yardım bekliyor.Baba Satır, AA...

EDİRNE (AA) - Keşan ilçesinde yaşayan baba Yılmaz Satır (39), 7 yıldır Wilson hastası olan oğlu Tufan Satır (19) için yardım bekliyor.

Baba Satır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mustafa Kemal Paşa  Mahallesi'nde TOKİ tarafından yaptırılan sosyal konutlarda yaşadıklarını söyledi.

Oğlunun hastalığının vücudundaki fazla bakırı atamaması nedeniyle ortaya çıktığını dile belirten Satır, "Şimdiye kadar gezmediğimiz hastane kalmadı, oğlumun hastalığı için yardım bekliyoruz. Oğlumda 7 yıldır devam eden bu hastalık karaciğerde tahribata neden oldu siroza çevirdi. Oğlumuz gözümüzün önünde eriyip gidiyor. Buna çok üzülüyoruz. Karaciğer nakli  olabilirmiş" diye konuştu.

Wilson hastalığı bakır metabolizmasındaki doğumsal bir defekt sonucunda başta karaciğer, pankreas, beyin, böbrek, kemik iliği ve göz olmak üzere çeşitli organlarda bakır depolanması ile karakterize bir metabolik hastalıktır.

Yaklaşık olarak her 30 bin kişide bir görülen hastalık tedavi edilmediğinde öldürücü etkidedir.