Hava yarından itibaren yeniden soğumaya başlıyor

Hava yarından itibaren yeniden soğumaya başlıyor
Hava yarından itibaren yeniden soğumaya başlıyor
EDİRNE (AA) - Türkiye'nin yarından itibaren Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin...

EDİRNE (AA) - Türkiye 'nin yarından itibaren Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü'nün değerlendirmesinde soğuk ve yağışlı hava dalgası nedeniyle yarın öğleden sonra Marmara ile Kıyı Ege'de ve Batı Karadeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu 'nun kuzeybatısı ve İç Ege'de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmasının beklendiğini bildirdi. 

- Trakya dışında tüm yurt yağışlı

Hafta başında Trakya dışında tüm yurtta yağışlı bir havanın hüküm süreceği öngörülüyor. Yağışların Güney Ege'nin ve Akdeniz'in kıyı kesiminde, Güneydoğu Anadolu'da, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren batı bölgelerden başlayarak hafta sonuna kadar ülke genelinde hissedilir derecede (8 ila 12 derece) azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, hafta ortasından itibaren ise yağışların kesildiği özellikle iç bölgelerde oldukça soğuk, gece ayazlarının etkili olması bekleniyor.