Havsa Belediyesi 15. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali'ne doğru

Havsa Belediyesi 15. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali'ne doğru
Havsa Belediyesi 15. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali'ne doğru
EDİRNE (AA) - Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, 15. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali'ne ilişkin hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.Tekin,...

EDİRNE (AA) - Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, 15. Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali'ne ilişkin hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivalin 2 Eylül Çarşamba günü start alacağını belirtti.

Festivale ilişkin tüm hazırlıkların tamamlandığını dile getiren Tekin, "Her yıl bir öncekinden daha iyisini yapmaya çalışarak Havsalılara gerçek bir festival havasını yaşatmayı amaçlıyoruz. 2 - 6 Eylül tarihlerinde festival kapsamında şarkıcılar İrem Derici, Onur Akın, Anıl Atak ve Mutlu Utar sahne alacak" diye konuştu.

Festivalin Trakya'daki kapsamlı etkinliklerden biri olduğunu vurgulayan Tekin, şunları kaydetti:

"Festivalimizin ana amacı kültürel değerlerimizin yaşatılması, halkımızın spor ve sanat özleminin giderilmesi, açılan stantlar, düzenlenen paneller, konserler, yarışmalar, organizasyonlar ve çeşitli etkinlikler ile ilçemiz turizm, ticari hayatına hareket getirmektir. Festivalimiz süresince gerek üretici kesim gerekse ticari faaliyetle uğraşanlar önemli kazanımlar elde etmektedirler. İlçemizin tanıtımı, turizm, ekonomik yönden gelişmesi, kültürel değerlerimizin yaşatılmasında festivalimiz önemli katkılarda bulunmaktadır."