Havsa'nın düşman işgalinden kurtuluşu

Havsa'nın düşman işgalinden kurtuluşu
Havsa'nın düşman işgalinden kurtuluşu
EDİRNE (AA) - Havsa'nın düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle tören düzenlendi.Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Atatürk Anıtı'nda düzenlenen...

EDİRNE (AA) - Havsa'nın düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle tören düzenlendi.

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törende Havsa'nın düşman işgalinden 93. yıl dönümünü kutladıklarını hatırlattı.

Bu önemli ve özel günden tüm dünyaya barış, sevgi ve kardeşlik mesajı verdiklerini ifade eden Tekin, konuşmasına şöyle devam etti:

''Bu özel günde Havsa halkı adına tüm dünyaya mesajımız, barıştır, sevgidir, kardeşliktir. Bize şerefli bir mazi, güzel bir vatan, özgür bir ülke bırakan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla bir kez daha anıyorum. Yurdumuzun sınırlarını geçmişte olduğu gibi bugünde canı pahasına koruyan kahraman ordumuza, her türlü zorluğa katlanan ailelerine yine şükranlarımı sunuyorum''

Törene, ilçe kaymakamı Alpaslan Kılıç, Belediye Başkanı Oğuz Tekin, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile vatandaşlar katıldı.