HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu:

HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu:
HEPAR Genel Başkanı Pamukoğlu:
- "Baraj 34 yıldır darbe yönetiminin getirdiği bir duvardır. Bunu bu mevcut düzen partileri kendi lehlerine kullandılar"

EDİRNE (AA) - Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, "Baraj 34 yıldır darbe yönetiminin getirdiği bir duvardır. Bunu bu mevcut düzen partileri kendi lehlerine kullandılar" dedi.

Pamukoğlu, Edirne'de Selimiye Camisi ve Külliyesi'ni gezdikten sonra tarihi Arasta Çarşısı'nda vatandaşlarla sohbet etti.

Pamukoğlu, parti otobüsünde gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, iki günlük bir Trakya gezisine çıktığını anlattı.

Seçimlere gireceklerini belirten Pamukoğlu, şunları kaydetti:

"Baraj 34 yıldır darbe yönetiminin getirdiği bir duvardır. Bunu bu mevcut düzen partileri kendi lehlerine kullandılar. Bugün anayasa meselesi var. Anayasa Mahkemesinin bu işe bakışı var. Bana göre geç kalınmış bir şeydir. Temsili adalet diye bir şey yok biliyorsunuz. Bu barajın mevcut olması, bu AKP 'nin ekstradan 60 milletvekilini kuyruğuna takıp meclise sokmasıdır. Bu kabul edilebilir bir şey değildir. Buna yine AKP yanaşmıyor bir de yanından ayrılmayan bir parti daha var yanaşması MHP . CHP 'de işte dostlar alışverişte görsün."

Türkiye 'deki sınırların delik deşik olduğunu iddia eden Pamukoğlu, bedelli askerliğin kabul edilemeyeceğini söyledi.