Her evlenen çiftin ve doğan çocuğun fidanı olacak

Her evlenen çiftin ve doğan çocuğun fidanı olacak
Her evlenen çiftin ve doğan çocuğun fidanı olacak
- Edirne'de erozyonla mücadele çalışmaları kapsamında, "Her Doğan Çocuğa Bir Fidan" ve "Her Nikah Törenine Bir Fidan" kampanyası başlatıldı - Orman İşletme Müdürü Terzi: "İl Sağlık Müdürlüğü doğan çocukların, Nüfus Müdürlüğü de nikahı kıyılan gençlerin listesini bize iletecek"

EDİRNE (AA)  Edirne'de, ağaçlandırma ve erozyonla mücadele kapsamında, her evlenen çift ve doğan çocuk adına fidan dikilecek. 

Edirne Hıfzıssıhha Kurulu, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin başkanlığında Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda toplandı.

Toplantıda, Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Seferberliği Eylem Planı kapsamında,  Edirne'de doğan her çocuk ve nikahı kıyılan çift adına fidan dikilmesi kararı alındı.

 

- "Ceviz ve ıhlamur fidanları dikilecek"

 

Edirne Orman İşletme Müdürü Önder Terzi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Vali Şahin koordinasyonunda alınan karar doğrultusunda ilk fidan dikimlerine mart ayında başlanacağını söyledi.

Fidanların nehir kenarına dikileceğini belirten Terzi, şöyle konuştu:

"İl Sağlık Müdürlüğü doğan çocukların, Nüfus Müdürlüğü de nikahı kıyılan gençlerin listesini biz iletecek. Biz bu isimleri dikim aylarına kadar tutarak, mart ve kasım aylarında o isimler adında ıhlamur ve ceviz fidanlarını dikeceğiz. Fidanlar, üzerinde künyeleriyle büyüyecek. Fidanların dikimi bizim sorumluluğumuzda."

Terzi, Meriç ve Tunca Şehir Ormanı Ağaçlandırma Projeleri olduğunu, bu proje kapsamında yer alan 38 hektarlık alanın 3 hektarını kampanyaya ayıracaklarını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  Proje

  ,

  orman

  ,

  Eylem

  ,

  eğitim

  ,

  edirne

  ,

  nüfus