İl Genel Meclisi'nde bütçe bilgilendrimesi

İl Genel Meclisi'nde bütçe bilgilendrimesi
İl Genel Meclisi'nde bütçe bilgilendrimesi
EDİRNE (AA) - Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Dr. Muhammet Öztürk, Edirne İl Özel İdaresi'nin 2016 mali yılı bütçesi ile ilgili İl Genel...

EDİRNE (AA) - Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Dr. Muhammet Öztürk, Edirne İl Özel İdaresi'nin 2016 mali yılı bütçesi ile ilgili İl Genel Meclisi üyelerine bilgi verdi.

Bütçesinin 45 milyon lira olarak belirlendiğini ifade eden Genel Sekreter Öztürk, bütçedeki en büyük payı 2015 yılında olduğu gibi yine yatırım bütçesine ayırdıklarını söyledi.

Bütçenin özellikleri ile ilgili bilgi veren Öztürk, şunları kaydetti:

"Bütçemiz yatırım ağırlıklı bir bütçe bunu belirtmek istiyorum. Şunu vurgulamak isterim, bütçeler konsolide edilmiş haliyle kesinlik kazanırlar. Kasım ayında görüştüğümüz bütçeler yıl başında meclisten aldığı onayla uygulamaya geçer.  Bütçeyi girdiler ve çıktıları açısından disipline etmiş bir hale getirmeliyiz. Böylelikle denk ve performansa dayalı bir bütçe oluştururuz. Bu yılki tahmini bütçemiz 45 milyon lira.

Burada en çok payı 30 milyon 722 bin lira ile genel kamu hizmetlerine ayırmış bulunuyoruz. Yani bütçenin yüzde 68'i ni oluşturuyor. Bu yılda yine geçen yıl olduğu gibi yatırım ağırlıklı bütçemiz ile ilimizde çok önemli işler yapacağız."

2015 yılında önemli yatırımlar yaptıklarını da belirten Öztürk, "Bu yıl toplamda 421 kilometre yol hedeflemiştik, hava muhalefeti nedeniyle 7 kilometresini yapamadık 414 kilometre asfalt yol yaptık. Bu İl Özel İdaresi tarihinde ilk defa bu kadar çok büyük bir yol yapımı oldu. Bu idaremiz çalışanlarının yanı sıra sizlerin alandaki işleri sahiplenmeniz ile gerçekleşti. Şunu da belirtmek istiyorum Türkiye'de kaynakları en verimli şekilde kullanan İl Özel İdareler'inden biriyiz" diye konuştu.