"İpsala pirinci" organik torbada pazarlanacak

"İpsala pirinci" organik torbada pazarlanacak
"İpsala pirinci" organik torbada pazarlanacak
- İpsala Halk Eğitim Merkezi'nde üretilen organik torba sayesinde, pirinçler uzun süre raflarda kalabilecek - Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kurtuldu: "Torbalarımız kanaviçeden. İçinde kesinlikle mazot ve benzin karışımı yok"

EDİRNE (AA) - İpsala Halk Eğitim Merkezi'nde üretimine başlanan organik torba sayesinde pirinçler uzun süre korunabilecek. 

İpsala Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mümin Kurtuldu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İpsala Kaymakamlığı'nın katkılarıyla 20 bin liraya torba üretim makinesi satın aldıklarını söyledi.

Makineyle katkısız torba ürettiklerini belirten Kurtuldu, "Torbalarımız kanaviçeden. İçinde kesinlikle mazot ve benzin karışımı yok. Pirinç torbanın içinde hava da alıyor. Bu durum pirincin uzun süre doğal kalmasını sağlıyor" dedi.

Kurtuldu,  Türkiye 'de çeltiğin en çok İpsala'da üretildiğini anımsatarak, ilçedeki pek çok fabrikanın kendilerine organik torba siparişi verdiğini vurguladı.

İpsala pirincinin tanıtımı için kar etmeden torba ürettiklerini dile getiren Kurtuldu, "Torbaların üzerine ayrıca, 'İpsala pirinci, sofralarda birinci' sloganı işleniyor" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Benzin

  ,

  Türkiye

  ,

  Hava

  ,

  eğitim

  ,

  kar

  ,

  edirne