İpsala'da terör saldırıları protesto edildi

İpsala'da terör saldırıları protesto edildi
İpsala'da terör saldırıları protesto edildi
EDİRNE (AA) -  Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları, İpsala'da protesto edildi.Bayrambey Mahallesi'ndeki şehitlik önünde toplanan yaklaşık 2...

EDİRNE (AA) -  Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırıları, İpsala'da protesto edildi.

Bayrambey Mahallesi'ndeki şehitlik önünde toplanan yaklaşık 2 bin kişi, ellerinde Türk bayraklarıyla ''Kahrolsun PKK '', ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' şeklinde sloganlar atarak  Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü.

Kamu -Sen İpsala Temsilcisi Arif Topçu, burada yaptığı konuşmada, askere, emniyet görevlilerine, birçok vatandaşın malına, canına, milli birlik ve beraberliğe kast eden teröristleri kınadı.

Kimsenin Türk milletinin sabrını zorlamaması gerektiğini ifade eden Topçu, konuşmasına şöyle devam etti:

''Vatanımıza milletimize bayrağımıza bağlı olduğumuzu, her zaman ve her şartta sahip çıkacağımızı sizlerle milletimizle tek ses tek yürek olduğumuzu buradan ilan ediyoruz. Provokasyonlara, tahrike ve desteğe rağmen et tırnaktan ayrılmayacak, bu vatanın hiçbir ferdi binlerce yıllık kardeşliğimizden vazgeçmeyecek, hainler emellerine ulaşamayacaktır.  Şundan eminiz ki, bizi bize düşman etmeye, kardeşliğimizi bozmaya yeltenenler, döktükleri kardeş kanlarında, babaların, bacıların, anaların gözyaşlarında boğulup gideceklerdir."

Konuşmaların ardından, şehitler için dua eden grup olaysız bir şekilde dağıldı.