İpsala'daki devlet hastanesinin yapımı

İpsala'daki devlet hastanesinin yapımı
İpsala'daki devlet hastanesinin yapımı
-İpsala Belediye Başkan Kerman: -"Hastane inşaatı çalışmaları devam edecek ve hastanemiz yine Sağlık Bakanımızın katılımı ile 2015 yılı içinde törenle açılıp hizmete girecek"

EDİRNE (AA) - İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, "Hastane inşaatı çalışmaları devam edecek ve hastanemiz yine Sağlık Bakanımızın katılımı ile 2015 yılı içinde törenle açılıp hizmete girecek" dedi.

Kerman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl Ekim ayında temeli atılan ilçe devlet hastanesinin yapımına devam edileceğini belirtti.

Çalışmaların geçen hafta aksadığını ifade eden Kerman, şunları kaydetti:

"Kamuoyunda çıkan 'hastane inşaatı durdu, ilgili firma inşaat malzemelerini toplayıp kaçtı' gibi iddialar doğru değildir. Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımı ile geçtiğimiz yıl ekim ayında temeli atılan hastane inşaatımızdaki çalışmalar son hızla devam ediyordu. Malumunuz geçtiğimiz yıl aralık ayında ve içinde bulunduğumuz ocak ayında yoğun şekilde devam eden yağışlar nedeniyle hava muhalefetinden kaynaklı çalışmalara ara verilmek zorunda kalındı.

Ancak hava koşullarının uygun olduğu günlerde ise akşam saatlerinde dahi çalışmalar devam etti. İhaleyi alan müteahhit firma ile taşeron firma arasında geçtiğimiz günlerde maddi sıkıntı yaşanmış ve bu nedenle de yaklaşık 5 gün önce taşeron firma işi bırakmış. Fakat bu demek değildir ki hastane inşaatı devam etmeyecek, yarım kalacak. Hastane inşaatı çalışmaları devam edecek ve hastanemiz yine Sağlık Bakanımızın katılımı ile 2015 yılı içinde törenle açılıp hizmete girecek."