Kadıköy'deki cinayet

Kadıköy'deki cinayet
Kadıköy'deki cinayet
- Bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Grammeşin'in cenazesi, Edirne'de toprağa verildi

EDİRNE (AA) - Kadıköy'deki bıçaklı kavgada hayatını kaybeden Bahadır Grammeşin'in cenazesi, memleketi Edirne'de toprağa verildi.

Grammeşin'in  İstanbul Adli Tıp Merkezi'nden alınan cenazesi Edirne'deki Kadı Bedrettin Camisi'ne getirildi. Cenaze, burada kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığında defnedildi.

Cenazeye törenine, Grammeşin'in ailesi, yakınları, Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Başkanı Alper Taş ve vatandaşlar katıldı.

 

- " Asker uğurlamasından çıkmışlardı"

 

Taş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Grammeşin ve beraberindekilerin, bir asker uğurlamasının ardından evlerine gitmek üzere yola çıktığını belirterek, şunları anlattı:

"Gecenin bir vakti kadın arkadaşlarına yapılan taciz karşısında bir kavgaya tutuşmuşlar. Bu kavganın akabinde bardan 20'ye yakın bıçaklı, satırlı grup arkadaşlarımıza saldırıyorlar. Bahadır'ın ve arkadaşlarının kendilerine saldıran gruba karşı bir tehdidi de yok can güvenlikleri de yok. Katil sürüsü acımasızca arkadaşlarımızı bıçaklıyorlar. 2 arkadaşımız da şu an yaralı halde hastanede tedavi görüyor. Onun dışında 5-6 arkadaşımız da çeşitli yerlerinden yaralandı."

Taş, olayla ilgili şu ana kadar 9 kişinin gözaltına alındığını bildiklerini, gözaltıların süreceğini tahmin ettiklerini ifade ederek, konunun takipçisi olacaklarını kaydetti.

 

- Olay

 

Grammeşin ile arkadaşları dün Kadıköy Caferağa'da, kendilerine sözlü tacizde bulunduğu iddia edilen başka bir grupla tartışmıştı.

Grammeşin, tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine bıçakla ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.