Kadın girişimciler protokolü ziyaret etti

Kadın girişimciler protokolü ziyaret etti
Kadın girişimciler protokolü ziyaret etti
EDİRNE (AA) - Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan başkanlığındaki heyet, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve...

EDİRNE (AA) - Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan başkanlığındaki heyet, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti.

Vali Şahin, Aslan başkanlığındaki girişimci kadınları valilik toplantı salonunda kabul etti.

Aslan, Kırsalın Doğal Pazarı ve Girişimci Kadınlar Doğal Ürünler Pazarı'nın açılışındaki desteklerinden dolayı Vali  Şahin'ie teşekkür ziyaretinde bulunduklarını söyledi.

Vali Şahin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Edirne kadın istihdamı bakımında Türkiye 'nin en önde gelen illerinden biri. Çalışan ve üreten kadın her zaman daha özgüvenli olur ve aile ekonomisine katkı sağlar. Bizde kadınlarımızın ürettikleri pazarlamasını yapabileceği bir pazar açtık ve burada el emeği göz nuru ürettikleri ürünleri satıyorlar. Böyle girişimlere her zaman destek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Ayrıca valilik olarak il genelinde kadınlarımıza yönelik meslek edindirme kurslarına devam ediyoruz" dedi.

Heyetteki bazı kadınlar Vali Şahin'e ürettikleri ürünlerden armağan etti.

 

- Başkan Gürkan'ı ziyaret

 

Heyet daha sonra Belediye Başkanı Gürkan'ı ziyaret etti.

Meclis salonunda ağırladığı konuklarına ziyaret için teşekkür eden Gürkan, şunları kaydetti:

"Edirne tarihi boyunca birçok medeniyetin birçok etnik kökenin, ırkın bir arada barış içinde, hoşgörü içinde, sevgi içinde birlikte yaşadığı bir şehir. Biz şu anda yaşayan Edirneliler olarak hepimiz bu barış ikliminden, hoşgörüden, sevgiden, dayanışmadan, kültürel anlamda etkilenmiş insanlarız. Bu birlikte yaptığımız çalışmada bu anlayışımızın bir sonucudur. Kiminiz köylerden kiminiz evlerinizden kalkıp geldiniz. Bazen işinizi gücünüzü bıraktınız.

Emeklerinizi birikimlerinizi, tecrübelerinizi değerlendirdiniz. Ama yapmış olduğunuz her işte her el emeğinde, bu ister yemek anlamında, ister el sanatında, isterse farklı bir alanda olsun biliniz ki o günlerden bu yana sahip olduğumuz kültürün etkileri var. Bu anlamda sevgili Elmas Aslan olmak üzere ETSO Kadın Girişimciler Kurulunun bütün üyelerine aynı zamanda bu çalışmada yer alan, emeklerini, alın terini, becerisini ortaya koyan en önemlisi yaptığı her işe sevgisini katan ve yüreği ile bunu yapan sizlere de çok teşekkür ediyorum."

Aslan da Gürkan'a teşekkür ederek, "Edirne'de gerçekten doğru, dürüst, sözünün eri ve kadının arkasında duran Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan var. Allah bana böyle bir kardeş nasip etti. Kendisiyle gurur duyuyorum. Yolu açık olsun" diye konuştu.