Kadir Gecesi

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi
EDİRNE (AA) - Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, bin aydan daha değerli olan Kadir Gecesi'nin en iyi biçimde ihya edilmesi gerektiğini...

EDİRNE (AA) -  Diyanet -Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, bin aydan daha değerli olan Kadir Gecesi'nin en iyi biçimde ihya edilmesi gerektiğini vurguladı.

Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bazı günler ve gecelerin insanlara fırsatlar verdiğini, Kadir Gecesi'nin de bunlardan biri olduğunu söyledi.

Kadir Gecesi'nde  Kuran-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı hatırlatan Eroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

''Peygamber efendimiz, bu kadir gecesiyle alakalı ' Ramazan ayında öyle bir gece vardır ki  bin aydan daha hayırlıdır. Bu gecenin hayrından mahrum kalan bin ayın hayrından mahrum kalmış gibidir' buyuruyor. Biz kuru bir mesajlaşma, kuru kuruya konuşarak bu geceyi geçirmeyelim. Peygamber efendimiz diyor ki, 'Kim inanarak ve sevabını yüce Allah'tan umarak Kadir gecesini ihya ederse onun geçmiş günahları bağışlanır' böyle bir fırsat gecesi. İnşallah bizde birlik ve dirlik içinde Kadir gecemizi geçirelim. Tüm Edirnelilerin ve Müslüman aleminin kadir gecesi mübarek olsun. Gelecek bayramları mübarek olsun."