Kakava Şenlikleri'nin ardından

Kakava Şenlikleri'nin ardından
Kakava Şenlikleri'nin ardından
EDİRNE (AA) - Edirne Roman Dernekleri Federasyonu ve Kakava Kültürünü Araştırma Derneği Başkanı Erdem Güyümgüler, coşkuyla kutlanan bir Kakava'nın da...

EDİRNE (AA) - Edirne Roman Dernekleri Federasyonu ve Kakava Kültürünü Araştırma Derneği Başkanı Erdem Güyümgüler, coşkuyla kutlanan bir Kakava'nın da ha geçirildiğini bundan kent ekonomisinin kazandığını söyledi.

Güyümgüler, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kakava'nın Romanlar'ın bir yıl boyunca hasretle bekledikleri bir bayram olduğunu ve Romanlar'ın daha fazla katılımı için çalışma yapılması gerektiğini belirtti.

Roman ses ve güzellik yarışmalarının olmaması nedeniyle Kakava ateşinin yakılması sonrası Romanlar'ın Sarayiçi'inden mahallelerine çekildiklerini ifade eden Güyümgüler, "Gelecek yıllarda programın organizasyonunda yer almak istiyor, Roman ses, güzellik yarışmaları ile Trakya at yarışması düzenlemek istiyoruz. Ayrıca Kakava ateşinin yakılmasında Roman mahallelerinin muhtarlarına da yer verilmesini istiyoruz. Bu arada Kakava'nın her yıl coşkuyla kutlanması ve ekonomiye katkı sağlaması biz Romanlar'ı gururlandırıyor" dedi.

Güyümgüler, dün akşam sahnelenen tiyatro oyununda bazı bölümlerin kendilerini rencide ettiğini de öne sürdü.

 


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  Akşam

  ,

  kent

  ,

  edirne