Kapasitesi geliştirilen genetik laboratuvarı açıldı

Kapasitesi geliştirilen genetik laboratuvarı açıldı
Kapasitesi geliştirilen genetik laboratuvarı açıldı
EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuvarı Kapasite Geliştirme proje töreni...

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi ve Doku Tiplendirme Laboratuvarı Kapasite Geliştirme proje töreni düzenlendi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Tıp Fakültesi'ndeki törende kamuya ait en büyük merkezine sahip olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin de üniversiteyle kurumlarının sık sık projelerde bir araya geldiklerini ve bölge eksiklerinin projelerle tamamlanmaya çalışıldığını kaydetti.

Şahin, Edirne'nin gün geçtikçe Balkan ve Orta Avrupa 'nun sağlık turizminin merkezi olma yolunda ilerlediğini ifade etti.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Ana Dalı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr.Hakan Gürkan bölümün Türkiye dışında Balkan ülkelerine de hizmet verdiğini ifade etti. 

Daha sonra Rektör Yörük, Genel Sekreter Şahin, Yrd. Dıç Dr. Gürkan ve bölüm öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. Hilmi Tozkır açılışı gerçekleştirdi.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Trakya

  ,

  Avrupa

  ,

  Proje

  ,

  Biyoloji

  ,

  hizmet

  ,

  edirne