"Kapıkule'deki tır kuyrukları tarih olacak"

"Kapıkule'deki tır kuyrukları tarih olacak"
"Kapıkule'deki tır kuyrukları tarih olacak"
- GTİ Kapıkule İşletme Müdürü Irkıçatal: - ''Tır sürücülerimiz, Kapıkule Tır Parkı sayesinde çok rahat edecekler. Artık Edirne tır kuyruklarıyla gündeme gelmeyecek, tır kuyrukları tarih olacaktır''

EDİRNE (AA) - Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ (GTİ) tarafından yapılan tır parkı sayesinde, Kapıkule Gümrük Kapısı'ndaki tır kuyruğu sorununun çözüleceği bildirildi.

 GTİ Kapıkule İşletme Müdürü Ertuğrul Irkıçatal, gazetecilere yaptığı açıklamada, yapımı 6 ayda tamamlanan parkın, 300 tır kapasiteli olduğunu söyledi.

Tır parkının son teknolojiyle yapıldığını, güvenlik ekiplerinin yanı sıra kamera sistemleriyle donatıldığını belirten Irkıçatal, tır şoförlerinin parkta rahatlıkla konaklayabileceklerini dile getirdi.

Parkın yapılmasıyla artık tır kuyruklarının gündeme gelmeyeceğini ifade eden Irkıçatal, ''Son derece modern bir tır parkı yapıldı. Tamamen elektronik bir park. Tır sürücülerimiz bu tesis sayesinde çok rahat edecekler. Artık Edirne tır kuyruklarıyla gündeme gelmeyecek, tır kuyrukları tarih olacaktır'' dedi.

Irkıçatal, tır şoförlerinin uluslararası geçişlerde kullandığı "dozvola" belgelerini sıraya girmeden "kiosk" aracılığıyla da alabileceğine dikkati çekti. 

Yurt dışına çıkmayı bekleyen sürücülerin parkta her türlü ihtiyacını karşılayabileceklerini aktaran Irkıçatal, '' Sosyal tesislerimiz içerisinde duş, tuvalet, internet , kafeterya, lokanta, market gibi hizmet alanlarımız da yer almaktadır. Sürücülerimiz her türlü ihtiyacını buralardan karşılayabilir'' şeklinde konuştu.

Tır şoförü Vecih Hamurcu ise tesisi çok beğendiğini, artık Kapıkule'de, yurt dışına çıkmak için bekleyen sürücülerin daha rahat edeceğini söyledi.

Metin Hamurcu da tır parkını ve ''kiosk'' sistemini çok beğendiğini, parkın yapılmasıyla tır kuyruklarının minimuma ineceğini kaydetti.