Kapıkule'deki tır parkı inşaatı

Kapıkule'deki tır parkı inşaatı
Kapıkule'deki tır parkı inşaatı
-Edirne Valisi Şahin: -"Tır parkı tamamlandığında acil durumlar haricinde Kapıkule Sınır Kapısı yolunda park yapılmasına izin verilmeyecek"

EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, tır parkı tamamlandığında acil durumlar haricinde Kapıkule Sınır Kapısı yolunda park yapılmasına izin verilmeyeceğini bildirdi.

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tır parkının yapımına devam edildiğini söyledi.

Parkın 300 tır alabileceğini aktaran Şahin, şunları kaydetti:

"Tır parkı,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin katkılarıyla yaklaşık 20 milyon liraya mal olan büyük bir yatırım oldu. Son derece modern bir tır parkı yapıldı. Tamamen elektronik bir park. Tır sürücülerimiz bu tesis sayesinde çok rahat edecekler. Artık uzun kuyruklarda beklemeyecekler. Sırası gelen kapıdan geçiş yapacak. Tır parkı sayesinde 9 kilometrelik bir kuyruk önlenmiş olacak. Tabi ki o yolda artık park yapmayı yasaklayacağız. Tır parkı tamamlandığında acil durumlar haricinde Kapıkule Sınır Kapısı yolunda park yapılmasına izin verilmeyecek. Otobanlar zorunlu haller dışında park edilecek alanlar değildir. Artık Kapıkule yolunda önceden gördüğümüz görüntüler olmayacak. Çok gecikmişte olsa hizmete girmesi Edirne için çok önemli."

Şahin, Hamzabeyli Sınır Kapısı mevkisine de 100 araç kapasiteli bir tır parkının yapılacağını dile getirdi.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Yatırım

  ,

  Modern

  ,

  derece

  ,

  edirne