Karaağaç yolu tamirinde farklı uygulama

Karaağaç yolu tamirinde farklı uygulama
Karaağaç yolu tamirinde farklı uygulama
EDİRNE (AA) - Taşkın tahliye noktasına uygulanan sıkıştırma yöntemiyle yoldaki malzemenin dağılmamasının önlenmesi amaçlanıyor.Edirne Belediye...

EDİRNE (AA) - Taşkın tahliye noktasına uygulanan sıkıştırma yöntemiyle yoldaki malzemenin dağılmamasının önlenmesi amaçlanıyor.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaptığı açıklamada, Karaağaç yolunun onarım çalışmasının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Yolda farklı bir uygulama yaparak olası taşkında yolun bütününün bozulmasını engellemek için çalıştıklarını ifade eden Gürkan, şunları kaydetti:

"DSİ'nin olası taşkın planları dahilinde Söğütlük içi bir tahliye alanı konumunda işletiliyor. Her seferinde de yol buradan bozuluyor. Bu sebeple bu alandaki yola aşağı yukarı 1 buçuk metre derinliğinde perde beton atacağız. Onarım hızla devam ediyor az kaldı. Yolu farklı yapıyoruz, 50 metre arayla karelaj yapıyoruz. Geçmişte yol dağılmasın diye granit bloklar atmıştık fayda atmadı, şimdi enine 50 metrede bir karelaj uygulaması yaparak yolu sıkıştırıyoruz." 


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  tahliye

  ,

  perde

  ,

  edirne

  ,

  taşkın