"Kardeşlik Yolunda Bir Simit Bir Hurma" iftarı

"Kardeşlik Yolunda Bir Simit Bir Hurma" iftarı
"Kardeşlik Yolunda Bir Simit Bir Hurma" iftarı
EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından "Kardeşlik Yolunda Bir Simit Bir Hurma" iftarı verildi.AK Parti Edirne Gençlik...

EDİRNE (AA) - AK  Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından "Kardeşlik Yolunda Bir Simit Bir Hurma" iftarı verildi.

AK Parti Edirne Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Veysel Güner, iftarda yaptığı konuşmada, orucu simit ve hurma ile açtıklarını söyledi.

Dünyadaki bazı yerlerde oruç tutmanın suç sayıldığını dile getiren Güner, şunları kaydetti:

"Kardeşlik için yaptığımız bu iftardan Gazze'ye, Arakan'a, 7 kıtada zulme maruz kalan Müslümanlara , al bayraktan gök bayrağa, Doğu Türkistan'a selam olsun. Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz dinlerinden vazgeçmeleri için zindanlara atılıyor. En aşağılık en zalim işkencelere maruz kalıyorlar. Bizler de bizlere buyrulduğu gibi, bu zulümlerin durması için Müslümanlar olarak daha sıkı bir şekilde birbirimize sarılmamız gerekiyor. Bizler insan onurunun yerle bir edilmesine, zulme kimden gelirse gelsin karşı çıkacağız."

Ak Parti Edirne Gençlik Kolları Sosyal İşler Başkanı Okan Yıldız da 81 ilde düzenlenen "Kardeşlik Yolunda Bir Simit Bir Hurma" iftarına katılanlara teşekkür etti.

İftara Edirne ve Keşan AK Parti  teşkilatlarından partililer katıldı.