Kaymakam adayları Edirne Valisi Şahin'i ziyaret etti

Kaymakam adayları Edirne Valisi Şahin'i ziyaret etti
Kaymakam adayları Edirne Valisi Şahin'i ziyaret etti
EDİRNE (AA) - Kuruluştan Kurtuluşa Gezi Programı çerçevesinde Edirne'ye gelen kaymakam adayları, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'i ziyaret...

EDİRNE (AA) - Kuruluştan Kurtuluşa Gezi Programı çerçevesinde Edirne'ye gelen kaymakam adayları, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'i ziyaret etti.

Şahin, İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanı Ahmet Avşar'ın da yer aldığı ziyarette, kaymakam adaylarının ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirtti. Edirne'nin sadece bir gün gezilip görülecek bir yer olmadığını belirten Şahin, şunları kaydetti:

"Edirne tarihi ve doğal güzellikleriyle muhteşem bir şehir. Osmanlı İmparatorluğuna 92 yıl başkentlik yapan Edirne aynı zamanda Balkanlar'ın da başkenti konumundadır. Tarihçiler Edirne'yi Bursa'nın oğlu, İstanbul 'un babası olarak tabir ederler. İstanbul'un fethi Edirne'den başlamıştır ve fethi gerçekleştiren Fatih Sultan Mehmet de Edirne'de doğmuştur. O nedenle Edirne çok önemli ve kutsal bir şehirdir. Sizleri şehrimizde görmekten memnun olduk. Bizler de sizin gibi bu günlerden geçtik. Gelecekte bizlerin yerlerini sizler alacaksınız. Ben şimdiden sizlere görevlerinizde başarılar diliyorum."

Konuşmaların ardından Şahin, Avşar'a günün anısına hediye verdi.

Ziyarette, Edirne Vali Yardımcısı Salih Altınok ile kaymakam adayları yer aldı.

Adayların, Ankara , Eskişehir, Bilecik, Bursa,  Balıkesir, Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu'yu ziyaret edeceği bildirildi.