"Keşan 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması" başvuruları sona erdi

"Keşan 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması" başvuruları sona erdi
"Keşan 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması" başvuruları sona erdi
EDİRNE (AA) - Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, "Keşan 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması" başvurularının sona erdiğini bildirdi.Özcan, AA muhabirine...

EDİRNE (AA) - Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, "Keşan 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması" başvurularının sona erdiğini bildirdi.

Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışma çerçevesinde ilçenin insani, tarihi, doğası ve sosyal yaşamıyla belgelenerek zengin bir kent arşivi oluşturulacağını belirtti.

Fotoğraf yarışmasının ilçenin tanıtımına katkıda bulunacağını aktaran Özcan, şunları kaydetti:

"İlçenin yazı, kışı, baharı, şenlikleri, alışverişi ,tarımı, turizmi ve hayvancılığı ile ilgili bir kent arşivi oluşturulacak. Seçici kurul fotoğraflar arasından dereceye girecek eserlerin değerlendirmesini 10 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirecek. Keşan 5. Ulusal Fotoğraf Yarışması başvuruları sona erdi. Yarışma sonucunda, birinciye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye de bin lira ödül verilecek. Yarışmamız,  Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği işbirliğinde gerçekleştiriliyor.

Öte yandan yarışmanın jürisinde, Kırklareli Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Arif Tekin, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, fotoğraf sanatçısı Dilek Altay, Enver Şengül, gazeteciler Necdet Uybaş ve Sonay Can yer alacaktır."