Keşan Belediye Başkanı Özcan:

Keşan Belediye Başkanı Özcan:
Keşan Belediye Başkanı Özcan:
-"Kağıt, karton, bitkisel atık yağları, kullanım ömrü dolmuş lastikler, camlar ve atık pilleri toplayarak geri dönüşüme katkı sağlıyoruz"

EDİRNE (AA) - Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, kağıt, karton, bitkisel atık yağları, kullanım ömrü dolmuş lastikler, camlar ve atık pilleri toplayarak geri dönüşüme katkı sağladıklarını bildirdi.

Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cam, demir, bakır, alüminyum, krom, nikel, bronz, plastik , kağıt ve karton atıkların geri dönüşüm için toplandığını söyledi.

Bazı atıkların belirli bir işlemden geçirildikten sonra tekrar kullanılabildiğini aktaran Özcan, konuşmasına şöyle devam etti:

"İlçemizde de atıkların en iyi şekilde değerlendirilip çevre sağlığına zararsız hale getirilmesi için geri dönüşüm projeleri ve çalışmaları yapılmaktadır. Bu kapsamda kağıt, karton, bitkisel atık yağları, kullanım ömrü dolmuş lastikler, camlar ve atık pilleri toplayarak geri dönüşüme katkı sağlıyoruz. Ayrıca floresan lamba ve düşük enerjili ampullerin geri dönüşümü için çalışmalarımız başlamıştır. Floresan lambalar, camların tekrar lamba sanayinde kullanılabilir ve içerdikleri cıvanın yeniden değerlendirilebilir olmasıyla yüksek geri dönüşüm oranına sahiptirler. Bu kapsamda katı atıkları düzenli bir şekilde bertaraf edebilmek için yeterli alan bulunmayan ülkeler için katı atık miktarının ve hacminin azalması büyük bir avantajdır."


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  plastik

  ,

  Bitkisel

  ,

  edirne