Keşan Belediye Başkanı Özcan:

Keşan Belediye Başkanı Özcan:
Keşan Belediye Başkanı Özcan:
-"İlçenin çöpü yaklaşık iki ay sonra Paşayiğit Mahallesi'nde oluşturulan katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisinde toplanacak"

EDİRNE (AA) - Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, "İlçenin çöpü yaklaşık iki ay sonra Paşayiğit Mahallesi'nde oluşturulan katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisinde toplanacak" dedi.

Özcan, ilçe çöplüğündeki incelemesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 1979'dan bu yana vahşi depolama alanı olarak kullanılan çöplüğün 4 milyon 500 bin lira harcanarak yeşil alan görüntüsüne kavuşturulacağını söyledi.

İlçenin çöpünün yaklaşık iki ay sonra Paşayiğit Mahallesi'nde oluşturulan katı atık bertaraf ve düzenli depolama tesisinde toplanacağını aktaran Özcan, şunları kaydetti:

"Burada yıllardır biriken çöplük içindeki bakteriler nedeniyle sürekli metan gazı üreten bir yer haline geliyor. Özellikle poyraz havalarda kendi kendine yangınlar oluşuyor. Artık bu çöplük alanı yeşil alan görüntüsünde olacak. Bu alanı tabiata ve insanlarımızın kullanımına kazandıracağız. Projede 37 adet metan gazı bacası var. Bu bacalar birbirine paralel olarak bağlanacak ve tek bir bacadan basınç sensörlü bir yakıcıyla kontrollü olarak çıkacak metan gazı yakılacak."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  lira

  ,

  paralel

  ,

  edirne