Keşan DOÇEK, IV. Çanakkale Şehitleri'ne saygı turundan döndü

Keşan DOÇEK, IV. Çanakkale Şehitleri'ne saygı turundan döndü
Keşan DOÇEK, IV. Çanakkale Şehitleri'ne saygı turundan döndü
EDİRNE (AA) - Keşan Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK), IV. Çanakkale Şehitleri'ne Saygı Turu'ndan döndü.Dernekten yapılan yazılı...

EDİRNE (AA) - Keşan Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK), IV.  Çanakkale Şehitleri'ne Saygı Turu'ndan döndü.

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, Çanakkale Valiliği tarafından organize edilen IV. Çanakkale Şehitlerine Saygı Bisiklet Turu'nun  4 - 5 Nisan'da Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda gerçekleştirildi belirtildi.

Türkiye 'nin dört bir yanından yaklaşık 3 bin 500 bisikletçinin pedal çevirdiği saygı turuna Keşan DOÇEK'in de katıldığı aktarılan açıklamada, "Çanakkale bölgesi için oldukça sakin sayılabilecek bir havada pedal çeviren bisikletçiler Şehitler Abidesi'nde yapılan tören ve saygı duruşunun ardından Kilitbahir Namazgah Tabyaları'nda Katılım Belgesi ve madalyalarını alarak Keşan'a döndüler" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, Çanakkale Savaşının 100. yılında, ülkenin dört bir yanından gelen bisikletçilerin anlamlı bir etkinlikte buluştuğunu belirtti.

Ortak ülkü etrafında pedal çevirmenin sözcüklerle anlatılamayacağını aktaran Eşme, etkinliğin gerçekleşmesinde katkıda bulunan Keşan Belediyesi'ne teşekkür etti.