Kırklareli ve Edirne'de kaçak operasyonu

Kırklareli ve Edirne'de kaçak operasyonu
Kırklareli ve Edirne'de kaçak operasyonu
- Kırklareli ve Edirne'de yasa dışı yollardan yurt dışına gitmek isteyen 159 kişi yakalandı - Operasyonda, 7 organizatör gözaltına alındı

EDİRNE (AA) - Kırklareli ve Edirne'de yasa dışı yollardan yurt dışına gitmek isteyen 159 kişi yakalandı.

Kırklareli Jandarma Komutanlığı ekipleri, yasa dışı yollarla Bulgaristan'a geçmek isteyen kişilerin yakalanması amacıyla çalışma başlattı.

Jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda, yabancı uyruklu kaçaklar ile bu kişilerin yurt dışına gidişini organize edenlerin içinde bulunduğu 6 minibüs ve bir otomobil, Dereköy Sınır Kapısı yakınlarında durduruldu. 

Minibüste ve otomobilde bulunan Afganistan, Burma,  Suriye uyruklu 95 kişi ile organizatörler E.A, Ö.Z, A.B, E.E, A.G, M.O. ve M.U. yakalandı. 

Kaçaklar sınır dışı edilmek üzere Kırklareli Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edilirken, yurt dışına kaçışı organize ettiği öne sürülen 7 kişinin jandarmadaki işlemleri sürüyor. 

 

-Edirne'deki operasyon

Edirne Jandarma Komutanlığı ekiplerinin operasyonunda ise merkeze bağlı Bosnaköy Köyü ile İpsala ve Meriç ilçelerinde, yasa dışı yollarla yurt dışına gitmek isteyen 64 kişi yakalandı. 

Edirne Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edilen Myanmar, Suriye ve  Irak uyruklu 64 kaçak, işlemleri tamamlandıktan sonra sınır dışı edilecek.