Kırkpınar Alanı Rekreasyon Projesi

Kırkpınar Alanı Rekreasyon Projesi
Kırkpınar Alanı Rekreasyon Projesi
EDİRNE (AA) - Kırkpınar Alanı Rekreasyon Projesi'nin sözleşmesi imzalandı, kısa süre sonra proje uygulanmasına başlanacak.Edirne Valisi Dursun Ali...

EDİRNE (AA) - Kırkpınar Alanı Rekreasyon Projesi'nin sözleşmesi imzalandı, kısa süre sonra proje uygulanmasına başlanacak.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, belediye meclis salonunda yaptığı konuşmada, bürokrasi anlamında sorunlar yaşansa da Edirne'ye katma değer katacak güzel bir projenin hayata geçirilecek olmasının mutluluğunun yaşandığını söyledi.

Vali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a projenin hayata geçirilmesindeki emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Belediye BaşkanI Gürkan da proje sonunda 4 bin 900 dönüm alanda 86 dönümlük bir göl, has bahçe, liman, yüzen havuz, kumsal, bisiklet ve koşu yolu, kafeler ve restaurantların yer alacağını söyledi.

Proje için Trakya Kalkınma Ajansı'ndan ilk etapta 4 milyon 750 bin liralık bir hibe aldıklarını ifade eden Gürkan, "Bu alanda yürüyüş, gezi ve bisiklet yollarımız olacak. İçinde bir kumsalın da bulunacağı Sarayiçine yapacağımız gölette ışık, su ve müziğin beraber hareket ettiği bir sistemimiz de yer alacak. Buraya 6 adet kafeterya ve lokanta da yapılacak. Etap etap gerçekleştirilecek olan bu projeyle Edirne'de Karaağaç'tan sonra ikinci bir destinasyon oluşturacağız" diye konuştu. Gürkan, Sarayiçi'nin sit alanı içinde olduğunu ve bu yüzden söz konusu projeyi gerçekleştirebilmek için hiç beton kullanılmayacağının altını çizdi.

Projeye birçok kurumun destek verdiğini dile getiren Gürkan, "Sayın Vali Şahin'le aynı dönemlerde göreve başladık. İkimizde ilk hedef olarak Tunca Projesi'ni koyduk ancak bunda başarılı olamadık. Daha sonra Sarayiçi Projesi'ni tasarladık. Sayın Valimizin Ankara ayağında desteği olmasaydı bu projeyi gerçekleştiremezdik. Edirne halkı adına kendisine teşekkür ediyorum. Projemiz 3 yıl içerisinde tamamlanacak" dedi.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ise, "Edirne'ye ne katılabilir noktasında bizde elimizden gelen gayreti gösterdik. Bizleri ikna eden Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'e ve Edirne için büyük bir şans olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a teşekkür ediyorum. Edirne'nin kaderinin değişeceği günlerdeyiz. Bu proje sadece Edirne'ye değil, Trakya'ya vizyon katacak" diye konuştu.

Daha sonra Trakya Kalkınma Ajansı'nda hibe almaya hak kazanan Kırkpınar Alanı Rekreasyon Projesi'nin sözleşmesi Edirne Valisi Şahin, Belediye Başkanı Gürkan ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Şahin'in tarafından imzalandı.