Kısırlaştırılan kedi ve köpekler doğal ortamlarına bırakılıyor

Kısırlaştırılan kedi ve köpekler doğal ortamlarına bırakılıyor
Kısırlaştırılan kedi ve köpekler doğal ortamlarına bırakılıyor
- Keşan Belediyesi Veterineri Hekim Nural: - ''Doğa sadece insanlara ait değil, hayvanların haklarına da saygı gösterilmesi gerekiyor''

EDİRNE (AA) - Keşan Belediyesi Hayvan Barınağı'nda kısırlaştırılan kedi ve köpekler yeniden doğal ortamlarına bırakılıyor.

Keşan Belediyesi hayvan barınağı sorumlusu Veteriner Hekim Hasan Nural, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğanın sadece insanlara ait olmadığını, hayvanların haklarına saygı gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Sokak hayvanlarının binlerce yıldır insanlarla beraber yaşadıklarını anımsatan Nural, belediye olarak her sene sokak hayvanları için ciddi bir harcama yaptıklarını vurguladı.

Keşan Belediyesi'nin yeni bir barınak projesi hazırladığını aktaran Nural konuşmasına şöyle devam etti:

''Oraya daha geniş ve daha kapsamlı bir barınak yapacağız. Belediye olarak bizim 4 kişilik köpek yakalama ekibimiz var. Bu arkadaşlarımız sokaklardaki kısırlaştırılmamış olan köpekleri yakalıyorlar ve barınağımıza getiriyorlar. Biz burada gerekli parazit mücadelesi ve tedavilerini yapıyoruz. Hayvanları kısırlaştırıp tekrar sokaklara salıyoruz. Bu yıl 150 kadar köpek kısırlaştırdık. Sahiplenmek isteyenlere köpek veriyoruz. Kısırlaştırılan köpeklere küpe takıyoruz.''


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  kedi

  ,

  barınak

  ,

  edirne