Kızılay Haftası

Kızılay Haftası
Kızılay Haftası
EDİRNE (AA) - Türk Kızılayı Edirne Şube Başkanı Kadir Çakay, Türk Kızılayı olarak her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşların yanlarında olduklarını...

EDİRNE (AA) ? Türk Kızılayı Edirne Şube Başkanı Kadir Çakay, Türk Kızılayı olarak her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşların yanlarında olduklarını belirtti.

Çakay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı'nın ihtiyaç duyanların her zaman yakın dostu olduğunu söyledi.

Türk Kızılayı'nın savaş, sel, deprem, yangın, salgın hastalıklar gibi felaketlerden etkilenen insanların yardımına her zaman koşmaya hazır olduğunu ifade eden Çakay, "Kızılay, halkın kara gün dostu olan ve ticari amacı olmayan bir yardım kuruluşudur.  Genel merkezimiz ile başlatılan çalışmaların yanı sıra yurdumuzun dört bir yanında faaliyet gösteren şubelerimizin, toplumumuzun algısını Türk Kızılay'ına yönlendirilmesi ve faaliyetlerimizin topluma aktarılabilmesi için Kızılay Haftasını değerlendirmek istiyoruz.  Edirne Kızılay Şubesi olarak bu sene en az 4-5 bin öğrenciye kendimizi tanıtıp, Türk Kızılayı'na gönüllü hizmet eden öğrenci sayısını çoğaltmak istiyoruz. Bu vesile ile tüm Türk Kızılayı ailesinin, basın mensuplarının ve tüm vatandaşlarımızın Kızılay Haftası'nı kutluyorum"