Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Edirne'yi gezdi

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Edirne'yi gezdi
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Edirne'yi gezdi
EDİRNE (AA) - Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, kültür gezileri kapsamında Edirne'yi gezdi.Cemiyetten yapılan yazılı açıklamaya göre, 33 kişilik...

EDİRNE (AA) - Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, kültür gezileri kapsamında Edirne'yi gezdi.

Cemiyetten yapılan yazılı açıklamaya göre, 33 kişilik cemiyet üyesi gazeteci Darıca Belediyesi'nin katkılarıyla Edirne'ye geldi.

Konuk gazeteciler Selimiye Camisi, Şükrüpaşa Anıtı, Sarayiçi, Balkan Şehitliği, 2. Bayezid Külliyesi ve Sağlık Müzesi, Karaağaç gibi kentin tarihi ve kültürel alanlarını gezdi, meşhur Edirne ciğerini tattı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, düzenli olarak kültür gezileri yaptıklarını belirtti.

Daha önceki kültür gezisinin Konya'ya düzenlendiğini anımsatan Gürol, şunları kaydetti:

"Sahada çalışan gazeteci arkadaşlarımızı yoğun iş temposundan biran olsun uzaklaştırmak ve dinlendirmek adına Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olan bugün Edirne'deyiz.

Biz meslektaşlar arasında bu kardeşlik köprüsünü artırıp buluşturmak hedefindeyiz. Mesleğin sorunlarını biliyoruz. 212 sayılı yasada bizim 5 yıllık yıpranma hakkımız maalesef geçmişte elimizden alındı. Sonra 3 yılı iade edildi. Ama bizim 2 yıl daha alacağımız var."

Gürol, kabinenin kurulması sonrası sorunun çözülmesi konusunda girişimde bulunacaklarını kaydetti.