Konsere parayla değil, mamayla girdiler

Konsere parayla değil, mamayla girdiler
Konsere parayla değil, mamayla girdiler
- Edirne'de sokak hayvanları yararına düzenlenen konsere giriş kedi, köpek mamasıyla yapıldı

EDİRNE (AA) - Edirne'de sokak hayvanları yararına düzenlenen konsere, izleyiciler bilet yerine kedi, köpek maması vererek girdiler.

 "Edirne Patileri" grubu, sokak hayvanlarının beslenmesi yararına Saraçlar Caddesi'ndeki bir kafede konser düzenledi. Gelenler, kafenin kapısında bekleyen görevlilere yanlarında getirdikleri kedi ya da köpek mamalarını vererek konsere alındılar. Yanında mama olmayanlar ise kurulan stanttan mama satın alarak konsere girebildi.

Grup üyesi Sema Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konseri "Parayla değil, mamayla" sloganıyla sokak hayvanları yararına organize ettiklerini anlattı.

Sosyal medyadan örgütlenen organizasyon için beklentilerinin üzerinde bir katılım gerçekleştiğini ifade eden Selçuk, "Mamalarımızı toplamamız ardından bunları besleme yerlerimizde sokak hayvanlarına vereceğimiz bir etkinlik daha gerçekleştireceğiz. Mamaları getirenler bu etkinliğimize de katılırsa bu sevinci hep birlikte yaşayabiliriz" dedi.

Sahne alan Müjdat Kadam, "Daha önce gereksiz şeyler karşılığında konser veriyormuşuz, sanat hayatımda ilk kez parayla değil, mamayla giriş yapılan bir konserde sahne alıyorum, mutluyum" dedi.

Daha sonra çeşitli yerel gruplar konser verdi.