Köpeklerden kaçarken beyin kanaması geçirdi

Köpeklerden kaçarken beyin kanaması geçirdi
Köpeklerden kaçarken beyin kanaması geçirdi
-Konuşma yetisini kaybeden hasta ameliyatla eski sağlığına kavuşturuldu

EDİRNE (AA) - Edirne'de korku sırasında geçirdiği beyin kanaması nedeniyle konuşma yetisini kaybeden hasta ameliyatın ardından eski sağlığına kavuştu.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, tarlasından evine dönerken köpek saldırısına uğrayan K.Y, kaçarken düştü. Sıyrıkları önemsemeyerek eve gitmesi sonucu aradan geçen zamanda sol kol ve sol bacaklarda güçsüzlük hissetti. K.Y derdini anlatmaya çalıştığı sırada konuşamadığını da fark etmesiyle panik halde hastaneye başvurdu. 

Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi ve Nöroloji uzmanı Dr. Selahattin Kat hastayı ayrıntılı bir muayeneden geçirdi. Beyin kanaması geçirdiği anlaşılan K.Y Beyin Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Emre Delen tarafından acil ameliyata alındı. Ameliyattan bir gün sonra anlaşılır kelimeler söylemeye başlayan hasta 8 günlük tedavinin sonunda sağlığına kavuşmuş olarak taburcu edildi.

İhmalim yüzünden ölebilirdim diyen K.Y, doktorların ilgisi sayesinde kısa sürede eski sağlığına kavuştuğunu belirterek sağlık personeline minnettar olduğunu belirtti.


  ETİKETLER:

  kol

  ,

  edirne

  ,

  beyin