Koruyucu ailelere eğitim semineri

Koruyucu ailelere eğitim semineri
Koruyucu ailelere eğitim semineri
EDİRNE (AA) - Engelli çocuklara hizmet veren Koruyucu Ailelere, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma...

EDİRNE (AA) - Engelli çocuklara hizmet veren Koruyucu Ailelere, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi uzmanlarınca  seminer verildi.

Koruyucu Ailelerin katıldığı seminer öncesi ailelere hitap eden İl Müdürü Bilgin Özbaş, "Çocuklar konusunda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak, Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir elin parmakları gibiyiz.  Farklı kurumlar olsak da aynı amaca hizmet ediyoruz.  İhtiyaç duyduğunuz her alanda ve konuda daima yanınızdayız. Engelli çocuklarımızla iletişim konusunda gösterdiğiniz hassasiyet bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Katılımınızdan dolayı sizlere ve Rehberlik Araştırma Merkezi personeline teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 Engelli çocuklarla daha iyi iletişim kurabilme, doğru davranış biçimleri, günlük hayatın planlama alışkanlıklarının kazandırılması, engellilerin tespit ve rehabilitasyonu konusunda izlenebilecek yollar, Rehberlik Araştırma Merkezi Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanı Mehmet Budak, Özel Eğitim Hizmet Bölümü Başkanı Emre Kıyıcı, Özel Eğitim Öğretmeni Aydın Demir tarafından anlatıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeli sosyolog, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve öğretmen olarak görev yapan personel de eğitime katılarak, koruyucu ailelerin sorularını cevaplandırdı.