Kurban bayramına doğru

Kurban bayramına doğru
Kurban bayramına doğru
EDİRNE (AA) - Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, "Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının, milletimizin hayır elini 7 kıtada bütün insanlığa...

EDİRNE (AA) - Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, " Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının, milletimizin hayır elini 7 kıtada bütün insanlığa taşımak gibi bir görevi var" dedi.

Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı'nın başlattığı vekalet yoluyla kurban kesim kampanyası hakkında bilgi verdi.

Üzüm, Türkiye Diyanet Vakfı'nın bu yıl vekaletle kurban kesimi bedelini yurt içi 625 yurt dışı içinse 450 lira olarak belirlediğini ifade etti.

 Kurbanın Allah'a yakın olmak, hakka, hakikate, doğruya, güzele, yakın durmak ve yakın yaşamak olduğunu belirten Müftü Üzüm, "Rabbimizin bize emrettiği bütün ibadetlerin en büyük gayesi, bizi kendisine yakın tutmaktır, ona yakın yaşamaktır. O'nun insanlığı var kıldığı yüce gayelere yakın yaşamak yeryüzünde varoluş gayemizdir. Onun için, Kurban Bayramı aynı zamanda Rabbimize yakın olma arayışının bir ifadesi, bir simgesi, bir, sembolü olarak vardır" dedi.