"Kurbanlık hayvanda sıkıntı yok"

"Kurbanlık hayvanda sıkıntı yok"
"Kurbanlık hayvanda sıkıntı yok"
EDİRNE (AA) - Edirne Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı İsmail Taşkın, yaklaşan kurban bayramı öncesi, kentte kurbanlık bakımından bir sıkıntı...

EDİRNE (AA) ? Edirne Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı İsmail Taşkın, yaklaşan kurban bayramı öncesi, kentte kurbanlık bakımından bir sıkıntı bulunmadığını belirtti.

Taşkın, yaptığı açıklamada, Edirneli üreticinin elinde yeterli sayıda küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık hayvan bulunduğunu söyledi.

Fiyatlarda geçen yıla göre biraz artış yaşandığını ifade eden Taşkın,  "Hayvan varlığı açısından bir sıkıntımız yok. Fiyatlar geçen yıla göre bir miktar artış gösterecek. Bu durumda gayet normal. Bildiğiniz gibi yem fiyatlarında bir artış oldu. Bu yüzden üreticinin bakım maliyeti de arttı. Bundan dolayı kırmızı ette de artış yaşandı. Edirne'de kurban pazarında hareketlilik son 3 gün yaşanır. Vatandaşımız kurbanlık konusunda bilgili, alacakları hayvanların genel olarak sağlıklı olmasına dikkat etsinler. Kurban Bayramının hem üreticimize hem de vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.