Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
-Diyanet Sen Edirne Şube Başkanı Eroğlu: -" Hz. Muhammed dinlerin özündeki evrensel mesaj olan sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşmanın son temsilcisidir"

EDİRNE (AA) ? Diyanet Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, Hz. Muhammed'in dinlerin özündeki evrensel mesaj olan sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşmanın son temsilcisi olduğunu belirtti.

Eroğlu, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında Hz. Muhammed'in ilahi vahyin ve tamamlanmış evrensel mesajın son elçisi olduğunu bildirdi.

Medeniyetler arası çatışmaların yaşandığı dünyada Hz. Muhammed'in mesajlarının insanlığa yol gösterici olduğunu ifade eden Eroğlu, şunları kaydetti:

"Hz. Muhammed  dinlerin özündeki evrensel mesaj olan sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşmanın son temsilcisidir. Peygamberimizin bizlere sunduğu mesajlara kulak vermeye ve ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almaya,  İnsanı insan yapan erdemlerin odağında yer alan Peygamberimizi yeniden keşfetmeye, onun bizlere sunduğu çağlar üstü yüce değerlerden ve üstün ahlaktan daha fazla ilham almaya şu günlerde çok daha fazla  ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum. Rahmet, sevgi, hoşgörü, ve adalet gibi tüm erdemli değerleri kişiliğinde toplamış olan Hz. Peygamber, hayatı boyunca insanları doğruluğa, birlikte yaşamaya, iyiliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya teşvik etmiştir."

 


  ETİKETLER:

  diyanet

  ,

  adalet

  ,

  Evrensel

  ,

  edirne